Професія слюсар-ремонтник

Професія: слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування


Слюсар-ремонтник — це професійний робочий, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Професія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи.

 

Професія слюсаря бере свій початок з того часу, коли людство почало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування та ремонту. Вперше про слюсарну справу згадувалося у 1463 році у віденському архіві, а у 1545 році у Німеччині організували слюсарний цех. Назва професії походить від німецького слова schlos - замок. Шлоссери - так називали майстрів, які виготовляли замки.

Що робить слюсар

Слюсарем називають фахівця з ручної обробки металу, який вміло орудує різними інструментами: від викрутки до верстата. Фахівці цього напрямку задіяні не тільки в промисловому виробництві: без участі слюсаря неможливо уявити собі ремонт водопровідних труб або машини. Залежно від спеціалізації слюсарі бувають різні:

  • Слюсар по контрольно-вимірювальним приладам займається обслуговуванням і дрібним ремонтом контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Він монтує і робить технічне обслуговування КВП.
  • Слюсар механоскладальних робіт збирає машини та механізми з деталей, налагоджує їх, а також ремонтує та обслуговує.
  • Автослюсар ремонтує машини.
  • Слюсар-ремонтник стежить за виробничим обладнанням, проводить поточний і капітальний ремонт верстатів і машин, а ще виконує їх монтаж і регулювання, діагностує технічний стан приладів і апаратів перед початком роботи і визначає ступінь зносу обладнання.

 

Сучасне виробництво повністю механізоване. Без техніки, різноманітних механізмів і пристосувань неможливо побудувати будинок, посіяти хліб. Усе промислове виробництво засноване на застосуванні техніки, що полегшує, а часом й цілком замінює людську працю. Навіть хатня робота нині неможлива без побутової техніки - пилососів, пральних машин, кухонних комбайнів. Вся техніка, як виробнича, так і побутова потребує догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування. Переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, який здійснює всі ці функції, складно, адже він забезпечує безперебійну роботу усього виробництва.
Слюсар-ремонтник - професія дуже розповсюджена. Проте, оскільки, ці фахівці потрібні для різних видів виробництва, є вузька спеціалізація слюсарів, підготовка та навчання яких ведеться саме для тієї галузі, де вони будуть працювати. Слюсар-ремонтник займається монтажем, налагодженням, регулюванням і діагностуванням механізмів. Після виявлення проблеми він проводить ремонт, заміну зламаних деталей, монтаж нових. Поточний профілактичний ремонт передбачає чищення та змащування вузлів і агрегатів, заміну деталей з терміном придатності, що закінчився.

Слюсар-ремонтник повинен вміти читати креслення та схеми, бути знайомим з технічними характеристиками машини, які зазначені в паспорті. На виробництві слюсарі-ремонтники можуть об’єднуватися в бригади по 5-6 осіб, якою керує інженер-механік.

Предмет праці слюсаря-ремонтника - верстати, пристрої для затискання і обробки деталей, піднімальні механізми, редуктори для зміни і передачі руху тощо.

Знаряддя праці: різноманітні інструменти - ключі і викрутки, інструменти для обробки металів, вимірювальні інструменти – від лінійки до високоточних мікрометрів.

Професія слюсаря-ремонтника необхідна і в машинобудуванні, і на будівництві, і в хімічній промисловості, і в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід'ємною частиною нашого життя. А хто, як не слюсар-ремонтник буде все це обладнання ремонтувати і підтримувати у робочому стані?

Встановивши причини відмови в роботі слюсар розбирає несправні вузли, замінює, виготовляє окремі деталі, проводить їх збирання, регулювання, випробовування на холостому ходу, змащування. Але після ремонту робота слюсаря не закінчується. Він повинен слідкувати за технічним станом обладнання, яке він обслуговує, проводити постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.

У слюсаря-ремонтника 8-годинний робочий день з регламентованою обідньою перервою. Протягом дня робітник має право зробити декілька технічних перерв за потребою тривалістю 10-15 хвилин. Щорічно робітникам надається оплачувана відпустка тривалістю 24 календарних дні.
Слюсар-ремонтник - чоловіча професія, яка потребує певного фізичного розвитку, бо працювати доводиться з деталями зі сталі, чавуну, кольорових металів, які мають вагу і важку оброблюваність.

В діяльності слюсаря інтелектуальний компонент займає важливе місце, тому що необхідно моделювати і виготовляти пристрої для затискання деталей нестандартних форм і розмірів, вибирати оптимальний процес відновлення зношених деталей, які мають високу ціну. Слюсар-ремонтник повинен розпізнавати несправність обладнання. У деяких випадках це можна виявити за зовнішнім виглядом продукції, що виготовляється. Тобто для слюсаря-ремонтника мають значення не тільки сенсорні відчуття, а й процеси мислення, відтворення, оцінка і аналіз змін, що відбуваються в процесі роботи обладнання.

Щоб бути чудовим фахівцем, слюсар-ремонтник повинен мати знання у різних сферах: фізиці, металознавстві, хімії. Він повинен знати технологію виробництва, принципи планово-попереджувального ремонту, властивості матеріалів, антикорозійних засобів і масел, контрольно-вимірювальні прилади і різні пристосування для ремонту, мати уявлення про методи регулювання обладнання та визначення ступеня зношування деталей, знати допуски, посадки та класи точності. Крім того, слюсар-ремонтник повинен бездоганно знати правила техніки безпеки.

Скільки отримує слюсар

Слюсарі заробляють досить непогано, але рівень їхнього окладу залежить від кваліфікації, досвіду роботи і розряду. Після закінчення спеціального навчального закладу, слюсарю присвоюється 1-4 розряд, 5-6 отримують, склавши практичний іспит вже на підприємстві. Крім того, після 6-го розряду працівник може стати майстром, а потім — головним інженером, за умови закінчення вищого навчального закладу.

В середньому «Слюсар» в Україні заробляє 16000 грн.

Які навички потрібні слюсарю

  • Технічний склад розуму.
  • Уміння працювати зі спеціальним інструментом (борідок, зубило, кувалда, мітчик, струбниця, шабер тощо).
  • Розуміння основ слюсарної справи.
  • Базові знання фізики, геометрії, механіки та інших точних наук.
  • Розвинений окомір та моторика пальців.
  • Фізична витривалість, акуратність, уважність й терпіння.
  • Знання техніки безпеки, принципів роботи обладнання, з яким доводиться мати справу, особливості оброблюваних матеріалів, технологію профілактичного ремонту, методи ремонту старих деталей, будову та варіанти використання контрольно-вимірювального технічного обладнання.

Переваги та недоліки в роботі слюсаря

  • Швидке працевлаштування, адже слюсарі — дуже затребувані фахівці.
  • Хороша зарплата.
  • Роботу слюсаря не назвеш нудною, вона часто вимагає нестандартного підходу та вирішення цікавих технічних завдань.
  • Професійні знання та навички слюсаря незамінні й у побуті, а значить, дозволяють економити сімейний бюджет під час дрібного та навіть масштабного ремонту.
  • Можливість підробітку, виконання індивідуальних замовлень.
  • Висока травмонебезпечність та серйозні фізичні навантаження.
  • Низка несприятливих робочих чинників, які погано позначаються на здоров’ї та загальному самопочутті слюсаря: тривале перебування в незручній позі, адже багато маніпуляцій доводиться виконувати в обмеженому просторі, а ще тривала напружена робота може викликати розвиток короткозорості.
  • Під час роботи з обладнанням на виробництві виникає дуже інтенсивний шум та вібрація, які загрожують виникненням порушень слуху.

Наскільки затребувані слюсарі

Праця слюсаря необхідна в багатьох галузях: в експлуатаційних відділах, на підприємствах, заводах, ЖЕКах, ремонтних майстернях, на будівництві, в хімічній промисловості, в машинобудівництві, в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони частенько виходять з ладу, для їхнього обслуговування необхідні професійно підготовлені працівники, тому кількість робочих місць для слюсарів буде лише збільшуватися.

 

Запрошуємо до Федорівського центру ПО отримати професію "Слюсар-ремонтник"

 


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений