ЛПР №3 - культиватори

Лабораторно – практична робота №3

ТемаКультиватори для суцільного обробітку ґрунту
Мета: ознайомитись з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями, ТО, ТБ при роботі  з культиваторами.
Обладнання:  КПС-4.

ХІД  РОБОТИ

  1. Оглянути машину.
  2. Знайти її основні робочі та допоміжні органи.
  3. Виконати регулювання.
  4. Виконати роботу ( по можливості ).
  5. Скласти звіт про пророблену роботу. ( за заданим планом)
  6. Зробити висновок.

ЗВІТ ПРО ПРОРОБЛЕНУ РОБОТУ

  1. Призначення машини.   Культиватори  для суцільного обробітку ґрунту призначені для  суцільного передпосівного розпушування ґрунту,  підрізування бур’янів з одночасним  боронуванням .
  2. Будова машини .

  1. Процес роботи машини.  У процесі роботи  культиватора,  лапа розрізає грунт, розсовує, мне і перемішує його частки без оголення і змішування нижніх пластів з верхніми, руйнує великі грудки, при цьому знищуються бур’яни і забезпечується доступ вологи і повітря до насіння у верхньому горизонті ґрунту.
  2. Підготовка машини до роботи.

Підготовка культиватора до роботи повинна відбуватися на спеціальному регулю­вальному майданчику. Спочатку перевіряють комплектність і технічний стан  машини, справність усіх складових одиниць, надійність болтових, гвинтових з’єднань. Послаблені кріплення підтягують. Для підготовки до роботи паровий культиватор встановлюють на рів­ний майданчик у транспортному положенні. Під час передпосівного об­робітку ґрунту у передньому ряду культиватора прилаштовують лапи зах­ватом 270 мм, а у другому — 330 мм.

При встановленні культиватора на задану глибину обробітку потрібно:

  • 1) відрегулювати площину рами паралельно поверхні майдан­чика, змінюючи довжину розкосів і верхньої центральної тяги начіпки трактора;
  • 2) встановити культиватор посередині відносно поздовжньої осі трактора і жорстко закріпити культиватор відносно трактора, кори­стуючись ланцюговими розтяжками нижніх тяг начіпки трактора;
  • 3) під опорні колеса культиватора встановити підкладки, висота яких менша за задану глибину обробітку на 2-3 см (величина груз­нення коліс у ґрунт);
  • 4) робочі органи культиватора встановити так, щоб їхні леза всією довжиною торкались поверхні майданчика.

Глибину обробітку ґрунту регулюють гвинтовими механізмами , зміщуючи (по висоті) опорні колеса відносно рами.

 Навісний культиватор виставляють на задану глибину тільки у від’єднаному від трактора стані і після того, як під колеса підкладено бруски. Гвинтовим механізмом регулювання глиби­ни раму культиватора встановлюють так, щоб головки штанг грядилів спирались на вкладиш, а різальні кромки лез лап стикались з поверхнею майданчика. Для обробки важких ґрунтів і на максимальну глибину лапа повинна бути нахилена носком до поверхні майданчика під кутом 2 3°. Обидва кінці рами при цьому мають бути однакової висоти.

  1. Технічне обслуговування машини.

ЩТО культиваторів включає очищення культиваторів від пилу і бруду, перевірку всіх кріплень, гряділів, стойок, установлення пружин на відповідний тиск. Всі ослаблені кріплення підтягують, несправні деталі ремонтують або замінюють новими. Перевіряють роботу підйомних механізмів і їх кріплення на секторах. Поворотом корончатих шайб ліквідують осеві розбіги коліс, не допускаючи їх більше 2мм. Перевіряють колеса, при осьовому і радіальному битті усувають несправності. Затуплені лапи заточують знизу різальних кромок, а зношені наплавляють твердим сплавом сормайт. Не наварені сормайтом лапи заточують через кожні 8-10годин роботи до товщини різальних кромок не більше 1мм. Підшипники змащують згідно з заводською інструкцією. При ТО-1 виконують операції ЩТО, а також змащують шарнірні з’єднання, гвинтові механізми, при необхідності ремонтують пристрої для навішування борін.

  1. Техніка безпеки при роботі з машиною.

До роботи з культиваторами допускаються особи,  ознайомлені з будовою і регулюваннями, правилами догляду, правилами техніки безпеки при культивації. Перед початком руху необхідно подати сигнал. Тракторист повинен слідкувати з кабіни трактора, щоб під час роботи агрегату на рамі знаряддя,між знаряддям і трактором, спереду агрегату  і біля робочих органів не було людей. ТО культиваторів дозволяється проводити тільки після зупинки двигуна трактора. Замінювати робочі органи, усувати несправності, змащувати, підтягувати гайки, регулювати глибину обробітку, очищати робочі органи  дозволяється тільки  при повній зупинці агрегату при вимкненому двигуні трактора.  Підняті за допомогою гідросистеми робочі органи для заміни або ремонту слід встановлювати на надійні підставки. При роботі в нічний час агрегат повинен мати гарне освітлення.

  1. Висновок

В  ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями парових культиваторів, ТО, ТБ при роботі з культиваторами для суцільного обробітку ґрунту.

.


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений