ЛПР №5 - зубові борони

Лабораторно – практична робота №5

Тема:Зубові борони
Мета: ознайомитись з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями, ТО, ТБ при роботі  з зубовими боронами.
Обладнання:  БЗТС-1,0.

ХІД  РОБОТИ

  1. Оглянути машину.
  2. Знайти її основні робочі та допоміжні органи.
  3. Виконати регулювання.
  4. Виконати роботу ( по можливості ).
  5. Скласти звіт про пророблену роботу. ( за заданим планом)
  6. Зробити висновок.

ЗВІТ ПРО ПРОРОБЛЕНУ РОБОТУ

  1. Призначення машини.    

Зубові борони призначені для  розпушування ґрунту, розбивання грудок, знищення сходів бур’янів, боронування сходів зернових і технічних культур.

  1. Будова машини (малюнок).

Борона зубова БЗТС-1,0

1,2- планки; 3- зуб; 4- гачок.

Процес роботи машини.  У процесі роботи борони  зуб переднім ребром розрізає грунт, а боковими гранями розсовує, мне і перемішує його частки, руйнує великі грудки.

  1. Підготовка машини до роботи.

Підготовка зубових борін до роботи повинна відбуватися на спеціальному регулю­вальному майданчику. Спочатку перевіряють комплектність і технічний стан зубових борін, справність усіх складових одиниць, надійність болтових, гвинтових з’єднань. Послаблені кріплення підтягують.

Глибина обробітку ґрунту. Глибина ходу борони залежить від положення зубів. При встановленні зубів прямими ребрами у напрямку руху, вони заглиблюються глибше, якщо ж скошеними – глибина ходу зменшується. Зуби розставлені так,що кожен з них утворює окрему борозенку на відстані 49 мм одна від одної, максимальна глибина обробітку до 6 см.

  1. Технічне обслуговування машини.

При ЩТО  ремонтують робочі органи, по ступеню зношення відтягують зуби борін, замінюють зуби з пошкодженою різьбою і деформовані. Перед початком роботи в зубових боронах перевіряють кріплення зубів і наявність під гайками пружинних шайб. Кінці яких загинають – один на ребро рами,  а другий  на грань гайки, що перешкоджає відкручуванню гайки. Виправляють погнуті зуби (допускається вигин до 3мм) і заточують їх. Допустиме відхилення кінців зубів по довжині не повинно перевищувати 10мм. При  ТО-1 у зубових борін випрямляють деформовані планки, при необхідності ремонтують пристрої для з’єднання борони із зчіпкою, випрямляють деформовані місця зчіпок.

  1. Техніка безпеки при роботі з машиною.

До роботи з зубовими боронами допускаються особи,  ознайомлені з будовою і регулюваннями, правилами догляду, правилами техніки безпеки при боронуванні. Перед початком руху необхідно подати сигнал. Тракторист повинен слідкувати з кабіни трактора, щоб під час роботи агрегату на причіпі і біля робочих органів не було людей.  Не дозволяється працювати з причіпними машинами  не обладнаними жорстким причіпним пристроєм, який не дозволяє машинам набігати на трактор. ТО зубових борін дозволяється проводити тільки після зупинки двигуна трактора. Замінювати робочі органи дозволяється тільки на поворотних полосах при вимкненому двигуні трактора.  при транспортуванні і зберіганні неможна вкладати зубові борони зубами догори. При роботі в нічний час агрегат повинен мати гарне освітлення.

  1. Висновок

В  ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями зубових борін, ТО, ТБ при роботі з зубовими боронами.


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений