ЛПР №6 - дискові борони

Лабораторно – практична робота №6

Тема:Дискові борони
Мета: ознайомитись з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями, ТО, ТБ при роботі  з дисковими боронами.
Обладнання:  БДН-3

ХІД  РОБОТИ

  1. Оглянути машину.
  2. Знайти її основні робочі та допоміжні органи.
  3. Виконати регулювання.
  4. Виконати роботу ( по можливості ).
  5. Скласти звіт про пророблену роботу. ( за заданим планом)
  6. Зробити висновок.

ЗВІТ ПРО ПРОРОБЛЕНУ РОБОТУ

  1. Призначення машини.  

Дискові борони призначені для  подрібнення брил після оранки, у тому числі цілинних земель, обробітку ґрунту  після збирання просапних культур, лущення  стерні на глибину до 12 см.

  1. Будова машини (малюнок).

  1. Процес роботи машини.  У процесі роботи борони  різальна кромка диска відрізує невелику скибу ґрунту і піднімає її на внутрішню сферичну поверхню. Потім грунт падає і переміщується диском убік. Завдяки цьому грунт розпушується, частково  перевертається і  перемішується.
  2. Підготовка машини до роботи.

Підготовка дискових борін до роботи повинна відбуватися на спеціальному регулю­вальному майданчику. Спочатку перевіряють комплектність і технічний стан дискових борін, справність усіх складових одиниць, надійність болтових, гвинтових з’єднань. Послаблені кріплення підтягують Перевіряють розстановку батарей.  У передніх батареях диски повинні бути вигином звернені всередину, а в задніх батареях – вигином зовні. Диски заднього ряду мають бути розташовані у проміжках між дисками переднього ряду.

Глибина обробітку ґрунту .  У дискових борін встановлюється кут атаки в межах від 6-12* до 2* з кроком 3*. Кут атаки 12*, 15*, 18*, 21* дискових батарей регулюють за допомогою двох важелів із зубчастими секторами, а величину заглиблення робочих органів – зміною кута атаки батарей. Глибина  обробітку пропорційна до кута атаки. 

  1. Технічне обслуговування машини.

Перед початком і в кінці роботи у дискових борін перевіряють кріплення рами,  бокових  брусів, тяг, дискових батарей.  При  ЩТО очищують робочі органи від рослинних решток і ґрунту, перевіряють справність гідросистеми, тиску  повітря в шинах, встановлення чистиків, мащення вузлів відповідно до таблиць мащень. Несправні деталі ремонтують або замінюють. Диски, які затупились, заточують, а поломані замінюють.

  1. Техніка безпеки при роботі з машиною.

До роботи з дисковими боронами допускаються особи,  ознайомлені з будовою і регулюваннями, правилами догляду, правилами техніки безпеки при лущенні. Перед початком руху необхідно подати сигнал. Тракторист повинен слідкувати з кабіни трактора, щоб під час роботи агрегату на причіпі і біля робочих органів не було людей. ТО дискових борін дозволяється проводити тільки після зупинки двигуна трактора. Замінювати робочі органи, чистити диски дозволяється тільки на поворотних полосах при вимкненому двигуні трактора.  При роботі в нічний час агрегат повинен мати гарне освітлення.

  1. Висновок

В  ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями дискових борін, ТО, ТБ при роботі з дисковими боронами.


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений