ЛПР №7 - котки

Лабораторно – практична робота №7

Тема:Котки.
Мета: ознайомитись з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями, ТО, ТБ при роботі  з котками.
Обладнання:  3ККШ-6

ХІД  РОБОТИ

  1. Оглянути машину.
  2. Знайти її основні робочі та допоміжні органи.
  3. Виконати регулювання.
  4. Виконати роботу ( по можливості ).
  5. Скласти звіт про пророблену роботу. ( за заданим планом)
  6. Зробити висновок.

ЗВІТ ПРО ПРОРОБЛЕНУ РОБОТУ

  1. Призначення машини.  

Котки ущільнюють брили та великі грудки, вирівнюють поверхню поля; перед сівбою для збільшення контакту ґрунту з насінням, забезпечення неглибокого і рівномірного його загортання, для зменшення дифузного випаровування вологи; після сівби до появи сходів знищують кірку, на посівах озимих знищують завислу льодову кірку

  1. Будова машини (малюнок).

  1. Процес роботи машини

 під час обертання дисків шпори вдаряються об грунт своєю прямою частиною, розпушують і ущільнюють його.

  • Підготовка машини до роботи.

Ступінь розпушування й ущільнення залежить від тиску котка на 1 см ширини захвату. Питомий тиск на грунт можна змінювати у межах 25-43 Н на  1см ширини захвату, вміщуючи в ящики секцій додатковий вантаж.

Технічне обслуговування машини.

ЩТО  котків полягає в перевірці технічного стану знарядь, підтягуванні різьбових з’єднань, очищення від землі (рекомендують крутим розворотом котка на місці). Поверхні тертя котків – вісь маточини дисків, отвори втулок, підшипники змащують солідолом щосезону. Догляд за котками складається з перевірки і підтягування кріплень. Перевірки обертання осей коліс в підшипниках, змащування підшипників, регулювання зазорів між чистиками і барабанами,очищення від бруду кільчастих котків, наповнення водою барабанів водоналивних котків. Якщо вночі очікуються заморозки, воду з барабанів слід вилити.

  1. Техніка безпеки при роботі з машиною.

До роботи з  котками допускаються особи,  ознайомлені з будовою і регулюваннями, правилами догляду, правилами техніки безпеки при коткуванні. Перед початком руху необхідно подати сигнал. Тракторист повинен слідкувати з кабіни трактора, щоб під час роботи агрегату на рамі знаряддя, між знаряддям і трактором, спереду агрегату  і біля робочих органів не було людей. ТО котків дозволяється проводити тільки після зупинки двигуна трактора. При роботі в нічний час агрегат повинен мати гарне освітлення.

  1. Висновок

В  ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями котків, ТО, ТБ при роботі з котками.


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений