ЛПР №9 - плоскорізи

Лабораторно – практична робота №9

Тема:Плоскорізи
Мета: ознайомитись з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями, ТО, ТБ при роботі  з плоскорізами.
Обладнання:  КПП-2,2.

ХІД  РОБОТИ

  1. Оглянути машину.
  2. Знайти її основні робочі та допоміжні органи.
  3. Виконати регулювання.
  4. Виконати роботу ( по можливості ).
  5. Скласти звіт про пророблену роботу. ( за заданим планом)
  6. Зробити висновок.

ЗВІТ ПРО ПРОРОБЛЕНУ РОБОТУ

  1. Призначення машини.  

Культиватор-плоскоріз причіпний гідрофікований КПП-2,2 призначений для безполицевого міл­кого (7—16 см) розпушування ґрунту без значного по­шкодження стерні, а також для культивації чистих па­рів, передпосівного обробітку та (при достатній вологості) обробітку ґрунтів після збирання соняшнику і кукуру­дзи.

 З тракторами МТЗ-80/82 або ЮМЗ-6Л агрегатують один культиватор, з ДТ-75, Т-74, Т-150 або Т-150К (зчіпка СП-16 або СП-ll) два і з тракторами К-700А, К-701 або Т-4А (зчіпка СП-16 або СП-15) три культи­ватори.

  1. Будова машини .

Два робочих органи шириною захвата 115 см кож­ний, призначені для роботи на ґрунтах вологістю ЗО— 35%, і один шириною захвата 220 см —для роботи при вологості ґрунту 25—30%.

Робочі органи — стрілчасті плоскорізальні лапи подібні за будовою, проте мають конструктивні особливості: з шириною захвата 115 см мають долото і стояк з гвинтом регулювання кута по­хилу. Кут розхилу цих лап становить 75°; з шириною захвата 220 см — без долота, кут розхилу 100°, стояк загострений з розтяжками для регулювання кута по­хилу.

  1. Процес роботи машини.

У процесі роботи  підрізаний лемешем лапи шар грунту ковзає по похилому лезу, розпушується і падає без обороту. Стерня  при цьому залишається на поверхні поля, запобігаючи ерозійним процесам. Плоскорізальні  лапи зберігають до 60-75 %стерні.

  1. Підготовка машини до роботи.

Підготовка культиватора-плоскоріза  до роботи повинна відбуватися на спеціальному регулю­вальному майданчику. Спочатку перевіряють комплектність і технічний стан  машини, справність усіх складових одиниць, надійність болтових, гвинтових з’єднань. Послаблені кріплення підтягують.

 До робочих органів плоскорізів ставляться такі вимоги:

  • товщина лез лемешів не більше 1,0мм;
  • при горизонтальному положенні рами  робочі органи долотами торкаються опорного майданчика, а леза лемешів паралельні майданчику і знаходяться над нею на висоті 15…20мм;
  • потайні головки болтів не виступають над поверхнею деталей робочих органів і не потопають глибше 0,5мм.

Якщо кінець лемешу лапи не співпадає  з майданчиком більше, ніжна 20мм через перекіс лап в поперековій площині, під болтові з’єднання між підп’ятником стійки робочого органу і башмаком підкладають шайбу відповідної товщини.

Глибину обробітку ґрунту регулюють гвинтовими механізмами , зміщуючи (по висоті) опорні колеса відносно рами, а саме: регулюють гвинтовою стяжкою 9, зв’язаною кулаком і упором з віссю 5. На осі коліс є другий упор для з’єднання з упорним кулаком гідроци­ліндра 6 механізму підйому

При встановленні культиватора-плоскоріза на задану глибину обробітку потрібно під опорні колеса культиватора-плоскоріза встановити підкладки, висота яких менша за задану глибину обробітку на 2-3 см (величина груз­нення коліс у ґрунт);

Довжину причіпного пристрою та його положення за висотою можна змінювати залеж­но від того, з яким трактором агрегатують культи­ватор.

  1. Технічне обслуговування машини.

ЩТО культиватора-плоскоріза включає очищення від пилу і бруду. Всі ослаблені кріплення підтягують, несправні деталі ремонтують або замінюють новими. Затуплені лапи заточують знизу різальних кромок, а зношені наплавляють твердим сплавом сормайт. Не наварені сормайтом лапи заточують через кожні 8-10годин роботи до товщини різальних кромок не більше 1мм. Підшипники змащують згідно з заводською інструкцією. При ТО-1 виконують операції ЩТО, а також змащують шарнірні з’єднання, гвинтові механізми.

  1. Техніка безпеки при роботі з машиною.

До роботи з культиваторами-плоскорізами  допускаються особи,  ознайомлені з будовою і регулюваннями, правилами догляду, правилами техніки безпеки при роботі з культиваторами-плоскорізами. Перед початком руху необхідно подати сигнал. Тракторист повинен слідкувати з кабіни трактора, щоб під час роботи агрегату на рамі знаряддя,між знаряддям і трактором, спереду агрегату  і біля робочих органів не було людей. ТО культиватора-плоскоріза дозволяється проводити тільки після зупинки двигуна трактора. Замінювати робочі органи, усувати несправності, змащувати, підтягувати гайки, регулювати глибину обробітку, очищати робочі органи  дозволяється тільки  при повній зупинці агрегату при вимкненому двигуні трактора.  Підняті за допомогою гідросистеми робочі органи для заміни або ремонту слід встановлювати на надійні підставки.

  1. Висновок

В  ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з  призначенням, будовою, роботою, регулюваннями плоскорізів, ТО, ТБ при роботі з культиваторами-плоскорізами.


Хмара тегів

Федорівський центр ПО

с. Федорівка, вул. М. Корфа 1

+380999123278

natasababijcuk@gmail.com

Я В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Besucherzahler
счетчик посещений